Haber

Önder Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na davet: Çıkın anlatın

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. 3,5 saat süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı.

Erdoğan Akbelen Santrali ile ilgili olarak, “Ağaç sevgisiyle kampanyaları anlatamayacağımız çok açık. Çevreci görünümlü marjinallere aldırış etmiyoruz.”söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da değerli bir davette bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

Güney Ege’de kullanılan elektriğin yaklaşık üçte ikisini üreten Akbelen Termik Santrali, ülkemiz için milli bir değerdir. Santralimiz kaynağını azalttığı için kömürle çalışmaya devam etmek zorunda. Avrupa’da kömür üretiminin artmasına itiraz edilmezken Türkiye’de ağaç sevgisi adına provokatif eylemler yapılıyor.

Ülkemiz ormanlarının arttığı ilgili kurumlar tarafından hep anlatılmıştır. Kampanyaları ağaç sevgisiyle açıklayamayacağımız açıktır. Yeşil görünümlü marjinallere aldırmıyoruz, sadece işimize bakıyoruz.

HER GÜN YENİ ADAYLAR

Fitne yelkenlerini şişirmek isteyenler her zaman olduğu gibi hüsrana uğrayacak. Kabuslarla uyanmaya mahkumdurlar. Seçimimizin üzerinden 72 gün geçmesine rağmen muhalefet hala sandık iradesini kabul etmiyor. Her gün yeni adaylar çıkarıyorlar. İstediğiniz kadar aday gösterin. Bu millet kimin nerede oturacağını biliyor.

Türkiye’nin en büyük talihsizliği, öngörüsüz bir muhalefet olmasıdır. Birbirini boğazlayanların bencillikleri asla unutulmayacaktır.

GÖRÜŞ ARAYIN

Muğla belediyesi ana muhalefette. Muhalefet liderine soruyorum. Şimdiye kadar kaç ağaç diktiniz? Çık ve açıkla. ‘Ağaç diktik’ diyemezler. Ama biz AK Parti hükümeti olarak milyonlar değil milyarlarca ağaç diktik. Çevreci görünümlü marjinallere aldırmıyoruz, işimize bakıyoruz. Buradan bir kez daha sesleniyorum, başaramadınız, başaramayacaksınız. Ülkemizin kalkınma kervanını yürütmeye odaklanırken; Kıvırıcıları ve sahiplerini kendi kinleriyle baş başa bırakıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu