Haber

Antalyalı bisikletçiler Nirvana Gran Fondo Dünya Serisinde yarışacak

16-19 Kasım tarihleri ​​arasında Antalya’da düzenlenecek Nirvana Gran Fondo Dünya Serisi’nde yarışacak Antalyalı sporcular için “Bisiklet Turizmi” temasıyla tören düzenlendi.

Muratpaşa ilçesindeki bir otelde düzenlenen törende, Nashira Bisiklet Takımı sporcularına hem tanıtıldı hem de yıl içinde katıldıkları yarışmalarda aldıkları dereceler ödüllendirildi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, törende yaptığı konuşmada, bisikletin dünyada popüler bir spor olduğunu ve Türkiye’de önemli sporcuların yetiştirildiğini söyledi.

Nashira Bisiklet Takımı’nın Antalya’da büyük başarılara imza attığını belirten Uysal, belediye olarak sporculara değerli destekler verdiklerini kaydetti.

Takım kaptanı sporcu Ali İstek Fırıncı da desteklerinden dolayı Uysal ve işadamı Hüseyin Aydoğan’a teşekkür etti.

Bu yıl katıldıkları 13 yarıştan da yüksek derecelerle döndüklerini anlatan Fırıncı, “13 yarışın 11’inde birinci oldum, ikisinde ise 2. oldum. Diğer arkadaşlarımız da hep yüksek dereceler aldılar. takım olarak çok iyi dereceler.” söz konusu.

Sporcu Ataman Şekerci de önümüzdeki hafta yapılacak dünya şampiyonası elemelerine hazırlandıklarını belirtti.

Yılda iki önemli yarışı hedeflediklerini belirten Şekerci, “Biri Türkiye şampiyonluğu, diğeri Dünya Şampiyonası elemeleri. Bütün çalışmalarımızı bunun için yapıyoruz. Gran Fondo Dünya Serisi’ne hazırız.” dedi.

Sporcu Haran Türünz ise oldukça yorucu ve zorlu bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Amatör yol bisikleti yarışı Nirvana Gran Fondo Dünya Serisi’ne 36 ülkeden 1.500 sporcunun katılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu