Haber

The Times: Türkiye’deki zenginler Londra’da ev alıyor

İngiltere merkezli The Times gazetesi, son dönemde Türkiye’den zengin isimlerin Londra’nın lüks mahallelerinden ev aldığını yazdı. “Zengin Türkler neden Londra’nın elit mahallelerinden ev alıyorlar” başlıklı yazıda, “Anavatanlarındaki mali istikrarsızlık pek çok kişiyi Londra’nın en önemli emlak piyasasına sürüklüyor” deniyordu.

‘NAKİTLERİ İÇİN GÜVENLİ LİMAN ARIYORUZ’

Bir emlak firmasının CEO’su Becky Fatem The Times’a “Genellikle Londra’da Orta Doğulu, Asyalı ve ABD’li yatırımcıları görüyoruz, ancak bu yıl diğerlerinden öne çıkan bir uluslararası hareket, Türkiye’den alıcılar” dedi. İngiltere’nin başkenti Londra’nın lüks semtlerinden Belgravia’da alıcı sayısının arttığına işaret edilen haberde, “Dünyanın en zenginleri aileleri ve nakit para için Belgravia’da güvenli bir liman arıyor. .”

‘ZENGİNLER PARASINI TÜRKİYE’DEN KAZANMAYA ÇALIŞIYOR’

“İstanbul’un zengin elitleri son 2-3 yıldır varlıklarını istikrarlı bir yerde tutabilmek için artıyor” sözlerinin yer aldığı haberde, emlak şirketi Black Brick’in kurucusu Camilla Dell’in yorumları da yer aldı. dahil. Dell, “Şu anda TL’nin değer kaybetmesi nedeniyle Türkler artık Londra’da kiralık ev bulabiliyor. Ama zenginler paralarını Türkiye’den çıkarmaya çalışıyor. “Pek çok Türk, Erdoğan görevde kaldığı sürece ekonominin daha da kötüleşeceğini düşünüyor” dedi.

‘SİYASİ BELİRSİZLİK DİKKATİ ARTIRIYOR’

Gazeteye konuşan bir emlakçı, Londra’daki şirketlerin Türk alıcılara aracılık ettiğini belirterek, “Türkiye’deki siyasi belirsizliğin Londra’ya ilgiyi artıran unsurlardan biri olduğunu düşünüyorum” dedi.

Londra’da Birleşik Arap Emirlikleri, Güneydoğu Asya ve Rusya’dan gelen varlıklıların yaşadığı mahallelerde zengin Türklerin ev aldığını da yazan gazete, Knightsbridge, Mayfair, South Kensington ve Belgravia’ya ilgi olduğunu iş insanı Hanzade Doğan’a bildirdi. Boyner geçen yaz da yazmıştı. Belgravia’da Viktorya tarzı 6 yatak odalı bir villa için 27 milyon sterlin ödediğini hatırladı. (DIŞ HABERLER)

buyukorhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu