Haber

Özgür Özel’in İddiası: “Hüda-Par Milletvekilleri Yemin Etmek İstemiyor”

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti listelerinden milletvekili seçilen 4 Hüda-Par milletvekilinin Meclis’te yemin etmek istemediklerini, bu nedenle kesin sonuçların açıklanmasını AK Parti tarafından geciktirmeye çalıştıklarını savundu. YSK.

Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile birlikte Genel Sekreter Şehzade Demir, Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç ve parti sözcüsü Serkan Ramanlı milletvekili seçildi.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, 4 Hüda-Par milletvekilinin mecliste yemin etmek istemediğini söyledi.

Sözcü TV’ye bağlanan Özgür Özel’in ifadeleri şöyle;

“AK Parti, Meclis’te yapılacak yemin törenini ikinci tur seçim sonrasına ertelemeye çalışıyor”

“AK Parti’nin Meclis’e getirdiği ‘Türk Bayrağı Yok’ ve ‘Türk Bayrağı Yok’ diyen 4 Hüda-Par milletvekili yemin metnine itiraz ediyor.

“Hüda-Par milletvekilleri yeminlerinde ‘Atatürk ilke ve inkılapları’ ibaresiyle ‘Türk milleti önünde yemin ederim’ ibaresine itiraz ediyor.

“AK Parti, milletvekillerinin meclise nasıl insanlar getirdiğini görmesinler diye YSK’nın seçim sonuçlarını açıklamasını geciktirmeye çalışıyor.”

TBMM’nin açılışında yemin eden milletvekilinin sözleri şöyle:

“Devletin varlığını ve bağımsızlığını, vatan ve milletin ayrılmaz bütünlüğünü, milletin kayıtsız şartsız egemenliğini koruyacağım; Hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet’e, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağımı; Toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışından, herkesin insan hak ve temel hürriyetlerinden yararlanması ve Anayasa’ya sadakat davasından ayrılmayacağım; Büyük Türk milleti önünde şerefim ve şerefim üzerine yemin ederim.”

Özgür Özel’in açıklamaları ?

sirvan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu