Yaşam

Hayattan aşina olduğumuz Kader Tatil Yapmaz adlı bir hikaye kitabı.

Kader Tatile Çıkmaz bir hikaye kitabı, her hikaye farklı bir konuyu ele alıyor ama ortak teması kader. Her hikayede kaçınılmaz olarak kader işlenir.

O. Ertuğrul Önen, engin hayat tecrübesinden süzülerek yazdığı öykülerinde her gün karşılaşabileceğimiz farklı ama bir o kadar da tanıdık yüzleri resmederken, kaderin herkesin hayatında nasıl bir rol oynayabileceğini incelikle gösteriyor.

Emekli Memduh Huzuru Buldu:

Yılın yorgunluğunu omuzlarında taşıyan kıdemli bakanlık emeklisi Memduh’un emeklilik yıllarında bir Karadeniz köyünde huzur bulma çabasının HES inşaatıyla nasıl acıklı bir şekilde sonlandığının hikayesi.

Kasabanın Kaderi:

Kasabanın vecdi olarak görülen bir adamın aziz mertebesine ulaşmasının anlatılmasının yanı sıra trajik hikayesidir. Talih Kuşu: Berber Rasim’in şahsında ülkemizin siyasi hayatından bir kesit.

Şeytan Kimdir Melek Kimdir:

Aşksız bir evlilik sonucunda işlenen bir cinayetin hikayesi. Bıçaklanarak öldürülen kadının katili kim? Koca mı, sevgili mi, komşu mu?

Kader Tatile Çıkmaz:

İşten çıkarılan dürüst bir muhasebecinin tatilde dolandırılması ve kaderin oyunları.

Kabadayı:

Kasabayı parayla harap eden, yeni atanan bir beden eğitimi öğretmeniyle rekabet eden, halkın endişeli rüyası olan bir zorbanın ibretlik hikayesi.

Başkasına Kuyu Kaz, Kendi İçine Düş:

Hayatı boyunca hile yaparak siyasete giren bir adamın yükselişini, çevresine kurduğu tuzakları ve sonunda nasıl yakalandığını anlatıyor.

Deniz Yağmur Alır:

Gerici bir grubun ağına düşüp beyni yıkanan bir gencin, yıllar sonra sevdiğine kavuşma çabasının yürekten hikayesi.

Baba, Oğul, Torun:

Ege’de geniş zeytinlikler ve üzüm bağları olan varlıklı bir ailenin üç kuşağının beklenmedik başarılar ve beklenmedik hayal kırıklıklarıyla dolu ilginç ve dokunaklı deneyimlerini anlatıyor.

İntikam Soğuk Yenen Bir Yemektir:Arkadaşlarını sırtlarından vuran ve onlara tuzak kuran bir gencin yıllar sonra nasıl bozguna uğratıldığı anlatılır.

Niyet Kime Kime?: Sevdiği kadını yıllar sonra hiç ummadığı bir yerde ve beklenmedik bir şekilde bulan bir adamın hikayesi.

Borcunu Ödedi:Türkiye’ye yeni bir çağ getirecek bir buluşun peşinde olan bir adam, bunun önünü açmaya çalışan bir sanayici ve buna engel olmak isteyen iç ve dış hainlerin hikayesidir.

avanoshaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu