Haber

Bursa Yenişehir’in ‘terkedilmişliği’ konuşuldu

Gürhan ADANA – Yenişehir Memleketi / BURSA (IGFA) –Terk edilmiş binaların yıkım çalışmalarına ilişkin toplantıda, idari ve adli tedbirlerin aktif olarak uygulanması, bu binalara erişimin engellenmesi için gerekli tedbirlerin alınması ve yıkımlarının ele alınması ele alındı.

Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse başkanlığında, Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Özdemir, Kaymakam Turgut Sevinç, Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürü Sinan Yaşar, Fen İşleri Müdürü Oğuz Çelebi, İmar Müdürü Kamuran Toraman, muhtarların katılımıyla merkez mahalle ve diğer misyonerler. Bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında kamu düzeninin korunması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, çevre ve peyzaj kirliliğinin önlenmesi amacıyla metruk binalar için değerlendirme toplantısı yapıldı.

Yenişehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, sorumluluk alanındaki terkedilmiş binaların çalışmaları incelenerek, idari ve adli tedbirlerin aktif olarak uygulanması, bu binalara ulaşımın engellenmesi ve yıkımı için gerekli tedbirlerin alınması kararlaştırıldı. tartışıldı.

Belediye Başkanı Davut Aydın, can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine neden olan, kent estetiğine uymayan metruk bina ve molozların yıkımını İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgesi kapsamında gerçekleştirdiklerini açıkladı. Kat maliklerinden gerekli izinler alındıktan sonra iç ve İmar Kanununun ilgili unsuru.

Başkan Aydın, göreve geldiklerinden bu yana başladıkları yıkım çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu