Haber

Başkan Muhittin Böcek 6 Mart Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 93. yılını kutlamanın coşkusunu, gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

6 Mart 1930’da milletimizin kurtuluş mücadelesinin önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Antalya’mıza gelerek halkı kucakladı. Bu ziyaretimizin 93. yılında Atamızı bir kez daha rahmet, minnet ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. 93 yıl önce Atamız Antalya’ya geldiğinde açılan pankartta “Antalya sana en içten sevgi ve saygılarını sunar atam” yazıyordu.

Kurtuluş mücadelesinin zafer ve Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmasının ardından yurt dışına sık sık seyahat eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilki 6 Mart 1930 tarihinde olmak üzere 4 kez şehrimizi ziyaret etmiştir. ilimizde ilk kez 6 Mart 1930 tarihinde bir güneş gibi doğmuş, büyük bir coşku ve sevgi ile karşılanmış ve bu ilgi ilimizde bulunduğu süre boyunca hız kesmeden devam etmiştir. Ne mutlu ki 93 yıl sonra aynı şevk ve heyecanı yaşıyoruz.

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra çağdaş ve medeni bir Türkiye için yaratılacak atılımların ve yeni ortamın temellerini atmıştır. Daha önce de halkın arasına girerek görüşler almış ve bu görüşler ışığında planlarını yapmıştır. Bu nedenle Atatürk, tıpkı Antalya gibi başka şehirleri de ziyaret etmiştir. Çünkü Atatürk, muasır medeniyete geçişi Türkiye için bir ölüm kalım meselesi olarak görmüş ve bunun gerçekleşmesi için değerli çabalar sarf etmiştir. Bize düşen görev, Atamızın açtığı yolda belirlediği amaca doğru hiç durmadan yürümektir.
“Antalya şüphesiz dünyanın en güzel yeridir” sözleriyle Antalya’mıza olan hayranlığını ve övgüsünü dile getiren Atamızı bir kez daha sevgi, saygı, rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.

Sevgiyle kalın, Cumhuriyetle kalın, Atatürk’le kalın.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

burhaniye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu