Yaşam

300 yıllık deniz kızı mumyasının sırrı çözüldü: İşte “Enjuin mumyası” ve arkasındaki gerçek…

Mumya, Japonya’nın Okayama Eyaleti, Asaguchi’deki Enjuin Mabedi’ndeki bir kutuda bulundu. Kurashiki Bilim ve Sanat Üniversitesi’ndeki bilim adamları, mumyanın neye ait olduğunu bulmak için detaylı bir araştırma başlattı.

Unseen Japan’ın açıklamalarına göre, muhteşem nesneyle birlikte bırakılan bir not, “Genbun döneminde [MS 1736-1741] Tosa açıklarında bir ağa yakalanmış bir deniz kızı” olduğunu iddia ediyordu.

Bu 300 yıllık deniz kızı mumyası, keşfedildiğinden beri bir tapınma nesnesi olarak görüldüğü Asakuchi’deki Enjuin tapınağında tutuluyor.

Bu mumyanın bir deniz kızı olmadığı varsayılsa da bilim adamlarının araştırmaları sonucunda ortaya çıkan gerçek herkesi şok etti.

Maymun ve balık karışımı

Saçlarının, tırnakları için hayvan keratini kullanan bir memeliden geldiği bulundu. Bir maymunu işaret ediyordu. Ayrıca üst gövdenin kağıt ve kumaştan, ayrıca emsal teşkil eden pamuklu dolgu ve bir ölçü alçıdan yapıldığını fark ettiler.

Bir kehanet olduğu iddia edildi

Maymun ve balık karışımından ortaya çıkan bu deniz kızı, muhtemelen bir Japon balıkçı tarafından şaka olarak yaratılmıştır.

Denizkızının adayı kısırlaştıracağına dair bir kehanet olduğunu iddia eden balıkçı, tek çarenin denizkızının fotoğrafının olması olduğunu söyledi. Bu resmi insanlara seve seve verirdi, cüzi bir bedel karşılığında elbette…

Sergiye gelen ziyaretçileri denizkızını görmek için karşılayan şey, bir balığın üzerine dikilmiş bir maymunun üst yarısıydı ve her iki modül de kesinlikle ölü değildi.

haberkarliova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu